Ostatnia aktualizacja:

Nasiona konopi i ich typy, czyli Sativa i Indica

Mateusz

Korzyści płynące z nasion konopi. O czym konkretnie mowa?

Bez dwóch zdań każda osoba słyszała chociaż raz słyszała o korzyściach wynikających prosto z zażywania nasion marihuany. Na pewno znajdziemy coś obowiązkowego o czym musimy w tej kwestii wiedzieć. Chodzi o podział marihuany na konkretnie dwa typy. O jakie typy konkretnie chodzi? Chodzi o:

  • Cannabis Sativa,
  • Cannabis Indica.

Niektórzy z kolekcjonerów jak i także niektórzy z hodowców nauczyli się dobierać wszystko co jest najlepsze z obu typów nasion konopi i stworzyli niesamowite hybrydy, o których cechach możemy w zasadzie mówić całymi dniami.

Zacznijmy od Cannabis Sativa

Konopie, których tym jest określany jako Sativa są naprawdę bardzo popularne. Charakteryzują się tym, że pochodzą z miejsc, w których panuje bardzo ciepły klimat. W miejscach tych mamy do czynienia z wegetacyjnym sezonem. Tam jest on naprawdę zdecydowanie dłuższy. Wiele szczepów to tak naprawdę baza, z której powstają krzyżówki różnego rodzaju. Są to krzyżówki oczywiście nasion konopi, które pochodzą z najciekawszych miejsc na świecie. Jakie to są miejsca? Wyróżniamy tutaj takie miejsca jak:

  • Tajlandia,
  • Meksyk,
  • Indie,
  • Kolumbia.

Cecha główna, która odróżnia nasiona konopi typu Indica od nasion konopi o typie Sativa jest na przykład wysokość rośliny, jej budowa oraz także czas osiągnięcia dojrzałości w pełni w warunkach indoor. Szczepy czyste Sativy są roślinami, które potrzebują więcej czasu, aby mogły zakończyć swoje kwitnienia. Koneserzy prawdziwi sobie cenią szczególnie strzeliste szczyty. Takie szyty rośliny te nam oferują. Odmiana Haze jest na pewno odmianą, która z powyższych kwestii jest najbardziej znana. Potrzebuje ona bowiem na rozwój jakiś dwunastu tygodni. Po okresie tym plony są naprawdę znakomite. Odmiany o typie Sativa nadają się w sposób idealny do uprawy i metodą outdoor jak i także metodą indoor. Odmiana ta zapewnia haj, który kwalifikuje się do terapeutycznego haju. Roślina posiada całą gamę szerokich zastosowań. Nadaje się zatem dla użytkowników całodniowych.

A co powiemy sobie o Cannabis Indica?

Cannabis Indica to nic innego jak opozycja do Cannabis Sativa. Gdy chodzi o nasiona konopi o typie Cannabis Indica, to miejscem ich pochodzenia są góry, które nazywają się Hindukusz. Góry te znajdują się na terenie Indii oraz Pakistanu. Odmiany Indica nazywane są również indyjkami. W tym typie mamy dostępnych całą masę odmian nasion konopi. Z tego właśnie zakresu odmianą wręcz idealną jest odmiana specjalna o nazwie Special Kush. Ta odmiana jest wprost idealna do uprawy metodą indoor, a więc do uprawy w pomieszczeniach. Jesteśmy w stanie dzięki niej w pewien sposób zoptymalizować swoje plony. Zbiory co ciekawe rozpocząć już można po jakiś sześciu tygodniach. Dzięki temu zebrać możemy jeszcze więcej i więcej plonów i to w bardzo krótkim czasie. Odmiany o typie Indica są znane w zasadzie na całym świecie. Słyną dzięki hajowi bardzo, ale to bardzo relaksującemu. Rośliny te posiadają także wysoki wskaźnik kannabidiolu. Chodzi oczywiście wprost o CBD. Wartości THC w przypadku tych roślin są zdecydowanie mniejsze. Wiemy doskonale, że THC wywołuje u nas niepokój pewnego rodzaju. A jak sprawa wygląda z CBD? Jeśli chodzi o CBD, to jest to ograniczenie maksymalne do niepokoju. Biorąc pod uwagę odmiany o typie Indica, to są to rośliny, które należą raczej do roślin niewysokich. Te rośliny są wykorzystywane przez naprawdę wiele osób w różnych regionach do produkcji haszyszu. Większość producentów posiada swoje własne odmiany zarówno o typie Sativa jak i także o typie Indica. Pośród nasion feminizowanych znaleźć możemy masę szczepów, które są właśnie krzyżówką tychże właśnie obu odmian. Każda z osób ma zamiar uprawiać właśnie nasiona konopi, które spełnią ich wszelkie potrzeby. Sam w sobie wybór jest bardzo duży. Jest z czego wybierać. Jednak duży wybór także nie jest dla nas dobry, ponieważ nie wiemy już kompletnie na co się zdecydować. Szczególnie problem ten dotyczy osób, które dopiero zaczynają nasiona konopi kolekcjonować czy też uprawiać.